08 серпня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Прес-центр
Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Центр зайнятості інформує
 • Оголошення
 • Консультативно-дорадчі органи
 • Безоплатна правова допомога
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмінпослуг
 • Спостережна комісія
 • Ресурсний центр громад
 • Генеральні плани
 • Децентралізація влади
 • Соціальний захист населення
 • Пенсійний фонд інформує
 • Територіальний центр
 • Очищення влади
 • Використання бюджетних коштів
 • Енергоефективність
 • Звернення громадян
 • Містобудівні умови та обмеження
 • COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            

  Головна>Прес-центр>Порядок безоплатного отримання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд для внутрішньо переміщених осіб
  Середа, 25 вересня 2019 15:16

  Порядок безоплатного отримання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд для внутрішньо переміщених осіб

  Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

  у селах – у розмірі не більше 0,25 гектара;

  у селищах – у розмірі не більше 0,15 гектара;

  в містах – у розмірах не більше 0,10 гектара.

  Для того, щоб безоплатно отримати земельну ділянку внутрішньо переміщеній особі  необхідно здійснити наступні дії:

  КРОК 1

  Зв'язатися з органом, уповноваженого здійснювати розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності, із заявою про безоплатне надання земельної ділянки у власність.

  Таким органом щодо земель комунальної власності, переважно розташовані в межах населених пунктів, є відповідна сільська, селищна, міська рада, а щодо земель державної власності, які, як правило, розташовані за межами населених пунктів, є:

  - при наданні земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства – Головне управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області,

  - при наданні земельних ділянок в інших випадках – райдержадміністрація.

  До клопотання Ви повинні додати:

  - викопіювання з кадастрової карти (плану) (його можна замовити в районному (міському) управлінні земельних ресурсів) або інші графічні матеріали, на яких слід відзначити бажане місце розташування земельної ділянки;

  - погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства);

  - копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України).

  За результатами розгляду Вашого звернення, уповноважений орган повинен прийняти рішення про надання Вам дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати відмову у його наданні.

  Рішення про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідним органом влади має бути прийнято в місячний термін!

  Рішення про відмову у наданні Вам дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки має бути мотивовано. Підставами відмови відповідно до статті 118 Земельного кодексу України можуть бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проєктів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів.

  КРОК 2

  Замовити в землевпорядній організації виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

  Щоб знайти таку організацію можна:

  - звернутися до сусідів чи знайомих, які вже оформили документи на землю, і запитати їх, яка організація це робила;

  - звернутися до місцевої ради - як правило, на території сільської чи міської ради працюють кілька землевпорядних організацій;

  - звернутися в районний (міський) відділ (управління) Держгеокадастру України і дізнатися, які організації працюють на території Вашого району або населеного пункту;

  - здійснити пошук в мережі Інтернет.

  Виконавцем робіт у вибраній Вами землевпорядній організації може бути тільки особа, яка має сертифікат інженера-землевпорядника. Перелік таких осіб розміщений на офіційному сайті Держгеокадастру  (підрозділ «Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників» розділу «Ліцензування й сертифікація»). Без наявності такого сертифікату у виконавця робіт проєкт землеустрою буде вважатися недійсним і державної реєстрації земельної ділянки здійснено не буде.

  Складання документації із землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник повинен визначити точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати та скласти кадастровий план земельної ділянки. При необхідності, землевпорядник встановить прикордонні знаки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про Вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру. Надалі це дозволить, при необхідності, відновлювати кордони Вашої ділянки та краще захистити Ваше право на землю.

  КРОК 3

  Домовтеся із землевпорядною організацією про вартість, терміни виконання робіт і укладіть відповідний договір. Будьте уважні при укладенні договору! Обов'язково прочитайте проєкт договору, а якщо якісь з його умов Вам незрозумілі – зверніться до юристів (або родичів, сусідів, знайомих). Типовий договір, форма якого затверджена Кабінетом Міністрів України, Ви зможете знайти на Земельному порталі України zem.ua.

  Зверніть увагу на те, щоб у договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт! Термін виконання робіт згідно із законодавством не може перевищувати 6 місяців.

  КРОК 4

  Землевпорядна організація виконати геодезичні роботи та розробити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в строки, встановлені договором. Межі земельної ділянки, при необхідності, повинні бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Проєкт землеустрою повинен бути складений у паперовій формі та у формі електронного документа.

  Вимагайте від землевпорядної організації надання Вам примірника виготовленої землевпорядної документації в паперовій формі. У випадку виникнення спору щодо меж земельної ділянки в суді, вона буде служити доказом.

  Земельний кодекс України встановлює обов'язковість погодження меж земельної ділянки з власниками та користувачами суміжних ділянок при проведенні кадастрових зйомок. Однак це не означає, що сусід може безпідставно відмовити в такому погодженні, вимагаючи перенесення кордону на свою користь. Всі свої вимоги він аргументувати та підтвердити.

  Проєкт відведення земельної ділянки підлягає погодженню компетентними органами відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України.

  У разі, якщо надання земельної ділянки планується здійснити за рахунок особливо цінних земель, земель лісового фонду, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок підлягає обов'язковій експертизі, яка проводиться Держгеокадастром України. 

  КРОК 5

  Вам слід звернутися до державного кадастрового реєстратора в територіальному (районному, міському) органі Держгеокадастру України із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки. Якщо інше не передбачено договором про розробку проєкту, в цей орган має звертатися землевпорядна організація.

  До заяви додається:

  копія документа, що посвідчує особу;

  копія документа, що посвідчує повноваження діяти від Вашого імені (договір, довіреність);

  копія документа про присвоєння податкового номера;

  розроблений і погоджений уповноваженими органами проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в паперовому вигляді та у формі електронного документа, а у випадку, якщо за проєктом проводилася державна експертиза - також оригінал позитивного висновку цієї експертизи;

  документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки та внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

  КРОК 6

  Представлена Вами заяву протягом 14 днів розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держгеокадастру в районі (місті), за результатом чого, в разі, якщо подані документи складені правильно, а межі ділянки не порушують меж вже зареєстрованих ділянок, державний кадастровий реєстратор реєструє Вашу земельну ділянку в Державному земельному кадастрі і видає Вам Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номера.

  КРОК 7

  Ви повинні подати до органу, уповноваженого розпоряджатися земельною ділянкою, клопотання про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До клопотання Ви повинні додати:

  - екземпляр погодженого проекту,

  - витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

  КРОК 8

  Орган, уповноважений розпоряджатися земельною ділянкою, повинен прийняти рішення про затвердження проєкту і звернутися до Реєстраційної служби відповідного підрозділу Міністерства юстиції України за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою про державну реєстрацію права власності держави або територіальної громади на земельну ділянку. 

  КРОК 9

  Після здійснення державної реєстрації права власності держави або територіальної громади на земельну ділянку, зазначену орган повинен прийняти рішення про безоплатну передачу земельної ділянки Вам у власність.

  У рішенні обов'язково повинна бути зазначена площа, місце розташування та кадастровий номер земельної ділянки, який вказаний в Витязі з Державного земельного кадастру. 

  КРОК 10

  Після отримання рішення про безоплатну передачу Вам у власність земельної ділянки, Ви можете за своїм вибором:

  - подати в Реєстраційної служби заяву про державну реєстрації Вашого права власності на земельну ділянку,

  - подати зазначену заяву через державного кадастрового реєстратора управління земельних ресурсів, в якому Ви отримували Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

  До заяви додаються:

  заява про державну реєстрацію (бланк заяви можна завантажити з офіційного сайту Державної реєстраційної служби

  копія документа, що посвідчує особу заявника;

  копія реєстраційного номера облікової картки платника податків згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків (крім випадків, коли особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України);

  документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;

  документ про сплату державного мита (за винятком випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);

  завірена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;

  виписка з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

  КРОК 11

  Подано заяву протягом 14 днів розглядається Державним реєстратором, за результатом чого, в разі, якщо подані документи складені вірно, Вам видається Свідоцтво про право власності на земельну ділянку та Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень (у разі, коли заява подана за Вашим бажанням державним кадастровим реєстратором, зазначені документи Ви отримуєте у нього). З цього часу Ваше право власності на земельну ділянку зареєстровано державою.

  За довідковою інформацією можна звернутися у Камінь-Каширське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка, 8, тел. (03357) 2-23-03 (пн–пт з 9:00 до 18:00).

   

  Начальник Камінь-Каширського бюро правової допомоги Інна Бондар

  Переглядів 3946
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Камінь-Каширська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
  Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
  © 2014 kamadmin.gov.ua