Версія для друку
Понеділок, 07 жовтня 2019 11:27

Наближається новий епідеміологічний сезон

Із початком осінньо-зимового періоду щорічно спостерігається тенденція високого ризику захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Про організацію в районі роботи щодо профілактики грипу та ГРВІ в епідсезон 2019-2020 роках говорили на апаратній нараді, яка відбулася сьогодні, 7 жовтня 2019 року, під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Михаліка.

Відповідну інформацію озвучила завідувачка Камінь-Каширським міжрайонним відділом ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Галина Кузнецова. 

– За минулий епідемічний сезон 2018-2019 роках в Україні на грип та ГРВІ перехворіло 5,4 млн осіб, 64 українців померли, з них 12 дітей віком до 17 років (жоден померлий не був вакцинований проти грипу). Зокрема, у Камінь-Каширському районі перехворіло 14 000 осіб (22 % від загальної кількості населення), в тому числі 9 889 - діти до 17 років (55 % дитячого населення). За минулий епідсезон було вакциновано лише 25 осіб, – зазначила Галина Сергіївна.

Також фахівець повідомила, що Всесвітньою організацією охорони здоров’я у новому епідеміологічному сезоні визначено чотири штами вірусів: “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки  B/Yamagata). За прогнозами епідеміологів, упродовж наступного сезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 млн до 6,7 млн людей, а найвищі хвилі підйому захворюваності очікуються у грудні та наприкінці січня-початку лютого 2020 року.

Тому, щоб мінімізувати наслідки захворювань та попередити розповсюдженню грипу та ГРВІ медики радять розпочати проведення необхідних профілактичних, протиепідемічних заходів на різних етапах епідеміологічного процесу.

 

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації 

Переглядів 219