Версія для друку
Четвер, 31 липня 2014 00:00

Державний реєстр виборців

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ

          

Начальник:
Лесик Василь Іванович

 

тел.(03357) 5 04 91

       

Головний спеціаліст:
Дмитрук Аліна Ігорівна

 

тел.(03357) 5 04 91

 

 

Головний спеціаліст:

   

Адреса відділу: 44500, м.Камінь-Каширський, вул. Воля,2, каб.205
тел.(03357) 5 04 91
e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Графік роботи відділу:
понеділок - четвер з 8.00 до 17.15, п’ятниця з 8.00 до 16.00, перерва на обід з 13.00 до 14.00, субота, неділя - вихідні.

Веб-сторінка Вiддiлу адмiнiстрування Державного реєстру виборців Волиньскої облдержадміністрації



Кількість виборців в районі станом на  1 листопада 2021 року - 96367 чол.

 

До уваги внутрішньо переміщених осіб, виборців без зареєстрованого місця проживання та виборців, які фактично проживають не за зареєстрованим місцем проживання!

reestr

Про відділи ведення Державного реєстру виборців у реорганізованих районах детальнеше...

До уваги виборців Камінь-Каширського району!   

            Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» та постанови Центральної виборчої комісії від 26 січня 2021 року № 24 «Про заходи щодо забезпечення виконання вимог Закону України «Про Державний реєстр виборців» у зв’язку зі змінами адміністративно-територіального устрою України, утворенням та реорганізацією районних державних адміністрацій» повноваження відділу ведення Державного реєстру виборців Камінь-Каширської райдержадміністрації поширюються на територію новоутвореного Камінь-Каширського району.

            Виборці ліквідованих Любешівського та частини Маневицького (Маневицька селищна рада) районів можуть отримати інформацію про свою виборчу дільницю, включення до реєстру виборців, змінити свої персональні дані та виборчу адресу у відділі ведення Державного реєстру виборців Камінь-Каширської райдержадміністрації.

 

Шановні виборці!

Проголосуй там де ти є!!!

У зв’язку з набранням чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”, яким внесено зміни, зокрема, до Закону України “Про Державний реєстр виборців”, Комісія внесла зміни до деяких своїх постанов, а саме:

– від 18 травня 2020 року № 88 “Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”;

– від 2 червня 2020 року № 96 “Про форми заяв та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців, заяв про внесення змін до персональних даних виборця у Державному реєстрі виборців”;

– від 11 червня 2020 року № 103 “Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання”.

У вказаних актах Комісії, зокрема, виключено вимогу щодо документального підтвердження фактичного місця проживання виборця. У відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою детальніше...

КОРОТКИЙ КАЛЕНДАРИК ВИБОРЦЯ

21 квітня 2019 року з 08.00 год. до 20.00 год. проводитиметься повторне голосування на чергових виборах Президента України (другий тур виборів). З собою треба мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України або військовий квиток. Без пред’явлення цих документів ви не зможете проголосувати!

За допомогою веб-ресурсу «Особистий кабінет виборця» на сайті Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua), прямо зараз витратьте кілька хвилин часу, аби перевірити, чи є Ви в цьому Реєстрі і, отже, чи будете ви у списку виборців на виборчій дільниці у день виборів, а також дізнайтеся адресу та місцезнаходження цієї дільниці. При наявності доступу до інтернету Вам не потрібно особисто приходити на дільницю, щоб переконатися, чи є Ви чи ваші рідні у списках. Це швидко і зручно!

Якщо виборець мав якісь проблеми із включенням до списків виборців чи виявив там під час першого туру виборів якісь неправильності в них, то йому слід до 15.04.2019 включно звернутися в орган ведення Державного реєстру виборців з цього приводу і подати там відповідну заяву.

Якщо ж виборець (зокрема, внутрішньо переміщена особа, член виборчої комісії, спостерігач, поліцейський) хоче проголосувати не за місцем свого постійного проживання (реєстрації житла), а за місцем фактичного перебування у день виборів (у зв’язку з роботою, навчанням, фактичним проживанням за іншою адресою тощо), то він може це зробити звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців (за місцем проживання чи перебування) із заявою про тимчасову зміну місця голосування та підтверджуючими документами (довідка з роботи, навчального закладу, наказ про відрядження, свідоцтво на право власності на житло, договір його оренди або користування ним, запрошення, квиток тощо). Переселенці та біженці з Криму та Донбасу подають лише заяву та пред’являють паспорт з відповідною реєстрацією. Таку заяву необхідно своєчасно подати до вказаного органу до 15.04.2019 включно.
! Звертаю увагу, що необхідно повторно подавати подібну заяву для другого туру, що відбудеться 21.04.2019, оскільки заява, яку виборець подавав у першому турі виборів, змінювала одноразово місце голосування лише на вибори 31.03.2019, а після цього його виборчою дільницею знову стала та, де він голосує зазвичай. Це легко перевірити за допомогою веб-ресурсу «Особистий кабінет виборця».

До 17.04.2019 включно ДВК надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу ДВК, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Якщо виборець не отримав запрошення на вибори, або якщо після ознайомлення з цим запрошенням він помітив якісь неточності щодо себе або інших осіб, або не виявив себе/інших осіб у списку виборців виборець має право звернутися із позовом про уточнення списку виборців до місцевого суду до 18.04.2019 включно. При цьому державне мито не сплачується. Таке рішення суду виборець має передати відповідній ДВК до 20.04.2019 включно. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться, тому нема сенсу приходити в ДВК навіть з рішенням суду 21.04.2019.

У разі, якщо виборець несподівано захворів, або за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатний пересуватися самостійно, то він може до 20.00 год. 19.04.2019 звернутися до відповідної ДВК із власноручно написаною заявою про надання можливості проголосувати за місцем перебування з доданою до цієї заяви довідкою про стан здоров’я, виданою медичною установою (лікарнею, амбулаторією, поліклінікою тощо). ДВК після перевірки відомостей заяви та довідки може включити виборця до витягу із списку виборців для голосування «на дому».

Якщо у запрошенні виборця є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, але він бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то йому слід письмово або особисто повідомити про своє бажання відповідну ДВК до 12.00 год. 20.04.2019.

У день голосування (21.04.2019) жодні зміни у список виборців не вносяться (навіть за рішенням суду), а ДВК має право лише виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку чи квартири. У разі перейменування вулиці ДВК не вносить жодних змін і надає право виборцям проголосувати навіть у разі розбіжності даних списку виборців і паспорту особи в частині назви вулиці, на якій проживає виборець.

Завчасно перевірте себе у списках виборців, щоб реалізувати своє право голосу!

Обов’язково прийдіть 21 квітня 2019 року на свою виборчу дільницю і проголосуйте за майбутнє України!

 

 

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах Президента України за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

Законом України "Про Державний реєстр виборців" (стаття 7) передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії, тощо.

Кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців  звернувшись до програмного ресурсу "Особистий кабінет виборця".

До органу ведення Державного реєстру виборців виборцю необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати. Переглянути перелік виборчих дільниць.

При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Звертаємо увагу що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) законодавством не передбачено.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. (Перелік таких документів не є вичерпним).

Виборці, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами,  може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заяву  про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування, тобто до 15 квітня 2019 року включно.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 21 квітня 2019 року.

 

Роз’яснювальна інформація з найбільш актуальних питань, що стосується тимчасової зміни місця голосування

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Якщо виборча адреса виборця знаходиться за межами України і на день голосування такий виборець перебуватиме на її території, заява подається до:
органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування,
або органу ведення Державного реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України.
Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до:
органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою заявника
або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.
Якщо виборець проживає чи перебуває за межами Україні і має намір голосувати в іншій іноземній державі, заява подається до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

Чим може бути мотивовано заяву про тимчасову зміну місця голосування?

Законом України "Про Державний реєстр виборців" (стаття 7) передбачає, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинна бути мотивованим.
Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії.
Жителі Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, тимчасово окупованих територій районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях можуть вмотивувати заяву про тимчасову зміну місця голосування неможливістю реалізації свого права голосу на виборчій дільниці за зареєстрованим місцем проживання у зв’язку тимчасовою окупацією території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Указане в заяві мотивування повинно підтверджуватися документами (копіями документів), які додаються до неї. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
Увага! Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Які документи є достатніми для мотивування заяви про тимчасову зміну місця голосування?

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
Такими документами, наприклад, можуть бути: документ про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, тощо.

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто.
При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

У разі призначення повторного голосування чи потрібно знову змінювати місце голосування?

Так, необхідно. Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату).
Тобто у разі призначення повторного голосування виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці для голосування, до якої виборець відноситься на підставі відомостей про його виборчу, на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін у виборця повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців.
У випадку звернення до органу ведення Державного реєстру виборців виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого проживання.

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінювати місця голосування виборцям на місцевих виборах?

Не може. Частиною третьою статті 30 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що положення частини третьої статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (щодо тимчасової зміни місця голосування) на місцевих виборах не застосовується.

Чи можливо тимчасово змінити місце голосування на дільницю, яка не входить до меж одномандатного виборчого округу, до якого виборець відноситься за своєю виборчою адресою?

Орган ведення Реєстру може тимчасово, на період проведення чергових і позачергових виборів народних депутатів України, змінити місце голосування виборцю на іншу виборчу дільницю, в тому числі поза межами одномандатного виборчого округу, до якого такий виборець відноситься на підставі відомостей Реєстру про його виборчу адресу.
Увага! Громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному багатомандатному окрузі та отримує лише бюлетень для голосування у вказаному окрузі.

Яким чином тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси впливає на реалізацію права голосу під час проведення виборів народних депутатів України?

У разі тимчасової зміни місця голосування в межах відповідного одномандатного виборчого округу, виборець має право голосу як у загальнодержавному багатомандатному так і у відповідному одномандатному виборчому окрузі.
У випадку якщо виборцю тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого він віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, такий виборець має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та отримує лише бюлетень для голосування у вказаному окрузі.


Відділ створений відповідно до Закону України „Про Державний реєстр виборців” розпорядженням голови райдержадміністрації від 17.09.07 №270. Кадрове наповнення відділу розпочалось у листопаді 2007 року. Згідно із штатним розкладом чисельність працівників відділу визначена у кількості 3 штатних одиниць. Відділ працює із базою даних, яка налічує біля 44 тис. діючих виборців.
Основним завданням відділу ведення Державного реєстру виборців є:
1) ведення Реєстру, до якого вносяться відомості про громадян України, що мають право голосу і проживають або перебувають на території міста та сіл, які входять до складу Камінь-Каширського району;
2) складення та уточнення списків виборців на виборчих дільницях.
Відділ ведення Реєстру відповідно до покладених на нього завдань:
1) забезпечує ведення Реєстру, що передбачає проведення організаційно-правової підготовки та виконання в режимі записування таких дій: внесення запису про виборця до бази даних Реєстру; внесення змін до персональних даних Реєстру; знищення запису в Реєстрі з підстав та в порядку, що встановлені Законом України "Про Державний реєстр виборців" та прийнятими відповідно до нього актами розпорядника Реєстру; візуальний та автоматизований контроль повноти і коректності персональних даних Реєстру;
2) веде облік усіх операцій, пов'язаних із змінами бази даних Реєстру, в порядку та за формою, що встановлені розпорядником Реєстру;
3) забезпечує у взаємодії з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України захист Реєстру у процесі його створення та ведення;
4) установлює на підставі відомостей про виборчу адресу виборця номер територіального виборчого округу та номер виборчої дільниці, до яких належить виборець;
5) надає на письмову вимогу виборця інформацію про його персональні дані, внесені до Реєстру;
6) надсилає на виборчу адресу виборця довідку про його включення до Реєстру за формою, встановленою розпорядником Реєстру, та веде облік осіб, яким видана така довідка;
7) проводить у разі потреби перевірку зміни персональних даних виборця, зазначених у заяві;
8) здійснює щомісячне поновлення бази даних Реєстру та щорічне уточнення персональних даних Реєстру;
9) забезпечує у разі призначення виборів чи референдумів складення, уточнення та виготовлення списків виборців на виборчих дільницях відповідно до законодавства;
10) надає в установленому порядку статистичну інформацію про кількісні характеристики виборчого корпусу на підставі відомостей Реєстру;
11) розглядає запити та звернення виборців, а також звернення політичних партій у порядку, встановленому Законом України "Про Держаний реєстр виборців";
12) проводить перевірку некоректних відомостей Реєстру, виявлених розпорядником Реєстру;
13) здійснює інші функції відповідно до законодавства, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

Відповідно до закону Державний реєстр виборців – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України, які мають право голосу на виборах різних рівнів.
Створення Державного реєстру виборців дозволить:
а) уникнути фальсифікацій, дублювань, інших помилок в процесі проведення виборів та референдумів;
б) спростити процес складання виборчих списків;
в ) своєчасно вносити зміни і доповнення до списків виборців України.
Форма ведення Державного реєстру виборців
Ведення Реєстру буде здійснюватись в електронній формі як банк даних з єдиною базою даних, яка містить персональні дані всіх виборців України.
Для ведення Реєстру будуть застосовуються системи кодування, погоджені з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України.
База даних Реєстру - це будь-яка її частина, копія бази даних або її частини, персональні дані виборців, що містяться у базі даних Реєстру. База даних Реєстру може використовуватися лише для таких цілей:
1) складання попередніх списків виборців на виборчих дільницях;
2) уточнення попередніх списків виборців та складання остаточних списків виборців на виборчих дільницях;
3) надання Кабінету Міністрів України, іншим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, Центральній виборчій комісії, територіальним виборчим комісіям місцевих виборів статистичної інформації щодо кількісних характеристик виборчого корпусу на відповідній території;
4) перевірки відомостей про виборців, які поставили свої підписи в підписних листах на підтримку проведення всеукраїнського чи місцевого референдуму, висування кандидата (кандидатів) на виборах Президента України, виборах депутатів Верховної Ради АРК, міцевих рад, сільського, селищного, міського голови, а також відомостей, що надаються до відповідних виборчих комісій щодо кандидатів, уповноважених та довірених осіб, членів ініціативної групи референдуму, кандидатур до складу виборчих комісій.
В базі даних Реєстру буде зберігатися наступна інформація про виборця:
1. ідентифікаційні персональні дані;
2. персональні дані, що визначають місце та умови голосування виборця;
3. службові персональні дані.
Відповідно до ст. 10 Закону "Про Державний реєстр виборців", кожен виборець має право:
- подавати свої персональні дані до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців;
- знати про своє включення (невключення) чи включення (невключення) інших осіб до Державного реєстру виборців;
- знати про використання своїх персональних даних, зокрема знати, кому і на яких підставах була надана інформація про нього;
- одержувати на безоплатній основі у будь-який час від відділу ведення Державного реєстру виборців повну інформацію в доступній формі про свої персональні дані, внесені до Державного реєстру виборців;
- звертатися у порядку, встановленому законом, до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (не включення) до Державного реєстру виборців себе чи інших осіб, запис, про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Державного реєстру виборців щодо себе або інших осіб;
- оскаржувати у порядку, встановленому законом, рішення, дії чи бездіяльність відділу ведення Державного реєстру виборців;
- захищати будь-якими не забороненими законом засобами свої права та законні інтереси у разі їх порушення при веденні Державного реєстру виборців.
Періодичність поновлення персональних даних Державного реестру виборців
Відділ здійснює щомісячне поновлення бази даних Реєстру на підставі відомостей, що надаються органами, закладами, установами, організаціями, визначеними ст.22 ЗУ "Про Державний реєстр виборців":
Порядок уточнення персональних даних Державного реєстру виборців
Уточнення персональних даних Реєстру здійснюється відділом ведення Реєстру з 1 вересня до 30 листопада кожного року шляхом звернення до виборців, включених до Реєстру, з пропозицією уточнити свої персональні дані.
З 1 до 21 вересня поточного року відділ ведення Реєстру надсилає кожному виборцю, який включений до Реєстру, іменне повідомлення на виборчу адресу за відомостями Реєстру.
В іменному повідомленні зазначається інформація про права виборця щодо Реєстру та пропонується перевірити свої персональні дані, усунути невідповідності та неточності в записі про себе, а також роз'яснюється порядок звернення до органу ведення Реєстру щодо усунення невідповідностей та неточностей. До іменного повідомлення додається роздрук персональних даних виборця.
Повідомлення про проведення уточнення персональних даних Реєстру публікується в друкованих засобах масової інформації та оприлюднюється на загальнонаціональних теле- і радіоканалах не рідше одного разу на тиждень протягом періоду уточнення (з 1 вересня до 30 листопада), або, у разі зміни строків проведення уточнення персональних даних, - протягом періоду уточнення, встановленого розпорядником Реєстру.

На підставі цих відомостей реально скласти достовірні й повні списки виборців, а це, в свою чергу, забезпечить і реалізацію принципу однократності голосування.
Реєстр виборців підтримується (актуалізується) постійно. Оновлення відомостей Реєстру носить обов’язковий характер, тобто забезпечується державною структурою ведення Реєстру. Це обов’язок держави, який виникає з права громадян брати участь у виборах. Внесення виборця до Реєстру при цьому зовсім не означає примусу його до голосування, воно розглядається як забезпечення з боку держави можливості проголосувати кожному виборцю. Але при цьому не виключається ініціативний характер повідомлення інформації з боку виборця щодо змін, які необхідно внести до Реєстру, хоча він носить допоміжний характер. Виборець має право звернутись до органів ведення Реєстру з метою перевірити свої дані або повідомити про зміни, тобто забезпечується відкритість Реєстру поряд з розробкою систем захисту інформації від зовнішнього втручання.
Програма забезпечення Державного реєстру виборців передбачає взаємодію районних, регіональних та центрального органів ведення Реєстру як єдиного цілого, розробку системи захисту від несанкціонованого втручання у базу даних Реєстру.

 

На сьогодні ефективно працює веб-ресурс «Особистий кабінет виборця», розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців. Завдяки цьому ресурсу в Інтернеті, прямо зараз витративши близько 5 хвилин часу, можна перевірити, чи є Ви в цьому Реєстрі і за якою адресою туди включені і, отже, чи будете ви у списку виборців на виборчій дільниці у день виборів.

 

Відділ адміністрування Державного реєстру виборців апарату Волинської облдержадміністрації

Адреса: м.Луцьк, Київський майдан, 9, каб. 105, тел. 0332-778276, 778279.

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Веб-сайт: www.voladm.gov.ua

Графік роботи: з 8.00 до 17.15 у робочі дні; з 9.00 до 18.00 у вихідні та святкові дні (з 13.00 до 14.00 – обідня перерва)

Шановні жителі Камінь-Каширського району!
Для перевірки та уточнення персональних даних у списках виборців Вам необхідно звернутись у відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Камінь-Каширської районної державної адміністрації за адресою: м.Камінь-Каширський, вул. Воля,2, (2 поверх, кабінет 205). ПРИ СОБІ МАТИ ПАСПОРТ


Форми заяв для уточнення персональних даних у Реєстрі

  Завантажити

Перелік адміністративних послуг відділу

  Завантажити

Виборець має знати!


Право голосу на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад, виборах сільського, селищного, міського голови мають дієздатні громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.
Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) (ч.2 ст.З Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (далі - Закон)).
Виборець може використати свій голос на відповідних місцевих виборах тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців (ч.2 ст.4 Закону).
Кожний виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися (ч.3 ст.31 Закону).
Заява може бути подана не пізніш як за три дні до дня виборів і розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду (ч.5 ст.31 Закону).
Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування. Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно. (ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України).
Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії в день голосування виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців (ч.6 ст.33, ч.4 ст.34 Закону).
Громадяни України, які знаходяться у стаціонарних лікувальних закладах, включаються до списків виборців на відповідній спеціальній виборчій дільниці та голосують на місцевих виборах за умови, якщо вони мають право голосу на відповідних місцевих виборах(ч.1 ст.34 Закону). Уточнений список виборців на спеціальній виборчій дільниці виготовляється відповідною дільничною виборчою комісією не пізніш як за два дні до дня виборів (ч.6 ст.34 Закону).

 

Переглядів 16251 Останнє редагування Четвер, 02 березня 2023 10:53

Схожі матеріали