Основні меседжі пам’ятання Другої світової та розуміння воєнного сьогодення
Восьмий рік поспіль Україна утверджує європейську модель вшанування подій Другої світової війни, яка акцентує на пам’яті як про всіх, хто боровся з нацизмом, так і про всіх жертв найкривавішого конфлікту в історії людства. Цього року заходи 8 і 9 травня проходитимуть в умовах повномасштабної агресії росії проти України, яка супроводжується численними воєнними злочинами та злочинами проти людства з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Крім цього, російська федерація системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня.
Попри все Україна продовжує розвивати європейські підходи до меморіалізації Другої світової війни, акцентує на ключових посилах, які важливі для розуміння і пам’ятання її подій, героїв і жертв.
У Камінь-Каширському районі знову оголошено триденну жалобу
6, 7, 8 травня цього року оголошені днями жалоби на території Камінь-Каширщини. Відповідне розпорядження підписала начальниця районної військової адміністрації Ольга Ващук у зв'язку із загибеллю Андрія Ващука – жителя м. Камінь-Каширський (Камінь-Каширська ТГ). Воїн мужньо боровся за перемогу України, відбиваючи військову агресію окупанта.
Пам'ятаймо, яка ціна миру, – Ольга Ващук
Дефіцит пального на АЗС – тимчасова проблема
На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко у відеозверненні 5 травня 2022 року.
Зокрема Юрій Погуляйко зазначив, що об’єктивна причина цьому – війна в країні та окупанти, котрі нищать нашу інфраструктуру. У зв’язку з цим в державі змінили шляхи постачання пального, зокрема з країн Європейського Союзу, аби забезпечити потреби українців навіть під час війни.