19 червня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Червень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Головна>Новини>Під час апаратної наради говорили про роботу освітньої галузі в умовах воєнного стану
Понеділок, 06 березня 2023 11:49

Під час апаратної наради говорили про роботу освітньої галузі в умовах воєнного стану

Нараду провела сьогодні, 6 березня 2023 року, начальниця районної військової адміністрації Ольга Ващук.

– Війна внесла корективи в роботу закладів освіти, тому навчання здебільшого здійснювалося в дистанційному форматі. Попри все, в районі забезпечувалася реалізація основних завдань державної політики в освітній галузі відповідно до чинного законодавства України та з врахуванням умов воєнного стану, – зазначила начальниця відділу освіти, молоді та спорту РВА Наталія Красюк.

У своїй доповіді Наталія Євгенівна додатково акцентувала на окремих напрямках.

Мережа закладів загальної середньої освіти (в тому числі опорних)

В районі функціонує 113 закладів загальної середньої освіти, дошкільної – 70, позашкільної – 8. Ця мережа сформована відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальних громад району.

У 2022 році загальною середньою освітою охоплено 20 188 учнів (1 231 клас), середня наповнюваність класів становить 16,4, що на 813 учнів та 59 класів менше, ніж у попередньому році. Причиною зменшення такої кількості учнів, а відповідно і класів є те, що в умовах війни частина дітей перебуває за межами держави.

У чотирьох громадах району (Камінь-Каширська, Любешівська, Маневицька, Сошичненська) створено 18 класів із заочною формою навчання (371 учень).

Інклюзивна освіта

Один із пріоритетних напрямів роботи. В районі функціонують 5 інклюзивно-ресурсних центрів, які забезпечені якісними психодіагностичними методиками, сучасною технікою, дидактичним обладнанням для навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами:

- комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Камінь-Каширської міської ради – 2;

- комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Прилісненської сільської ради;

- комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Маневицької селищної ради;

- комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Любешівської селищної ради.

У 2022 році на обліку перебувало 707 дітей. Комплексну психолого-педагогічну оцінку пройшли 519 здобувачів освіти.

ЗНО

З метою якісної підготовки та організованого проведення національного мультипредметного тестування була організована відповідна роз’яснювальна робота з усіма учасниками освітнього процесу.

58 випускників району отримали найвищі бали з одного, двох або трьох предметів. 

3 учасники тестування набрали максимальну кількість балів із трьох предметів: 2 – з Камінь-Каширського ліцею № 2 та 1 – з Будківського ліцею Маневицької громади.

18 випускників – максимальну кількість балів із двох предметів: 6 – з Камінь-Каширської громади, 8 – Маневицької, 4 – Любешівської.

37 учасників отримали 200 балів з одного предмета: 18 – з Камінь-Каширської громади, 14 – Маневицької, 5 – Любешівської.

За результатами тестування, визначено 15 кращих закладів Волині, куди ввійшли ОЗЗСО Камінь-Каширський ліцей № 1 –  5 місце, Камінь-Каширський ліцей № 2 – 14 рейтингова сходинка.

Робота з обдарованими учнями

Найпоширенішими формами залучення обдарованої учнівської молоді до інтелектуальної та творчої праці стали олімпіади, конкурси та змагання, в тому числі онлайн.

У жовтні відбувся шкільний етап олімпіад із базових дисциплін, у яких взяли участь 6 849 учнів.

Шестеро здобувачів освіти (Камінь-Каширська ТГ – 5 учнів, Маневицька ТГ – 1) здобули перемогу в ІІІ (обласному) етапі олімпіад з української мови та літератури (10 клас, Камінь-Каширський ліцей № 1); біології (8 клас, Граддівська гімназія Маневицької селищної ради); технологій (11 клас, Камінь-Каширський ліцей № 1); Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика (3 клас, ОЗЗСО «Раково-Ліський ліцей»; 8 клас, ЗЗСО «Підцир’ївський ліцей»; 9 клас, Камінь-Каширський ліцей № 2) та представлятимуть район в ІV етапі.

Позашкільна освіта

Мережа позашкільних закладів району збережена та представлена 5 закладами:

- Будинок дитячої та юнацької творчості Камінь-Каширської міської ради;

- Станція юних техніків Камінь-Каширської міської ради;

- Станція юних туристів Камінь-Каширської міської ради;

- Будинок дитячої та юнацької творчості Любешівської селищної ради;

- Маневицький центр творчості дітей та юнацтва.

У межах району працює 3 дитячо-юнацькі спортивні школи (Камінь-Каширська, Маневицька, Любешівська громади). Всі позашкільні заклади працювали в дистанційному форматі, 6 з яких у вересні відновили очний освітній процес.

– Пріоритетне завдання на поточний рік – незмінне та полягає у формуванні безпечного освітнього простору для всіх учасників процесу, – резюмувала Наталія Красюк.

 

Відділ інформаційної діяльності, забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування та контролю райдержадміністрації

Переглядів 637
Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Камінь-Каширська районна державна адміністрація
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
© 2014 kamadmin.gov.ua