29 травня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Травень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Головна>Новини>Акарицидна обробка парків і пляжів – профілактика хвороби Лайма, яку потрібно провести у кожному районі області
Четвер, 22 червня 2023 15:16

Акарицидна обробка парків і пляжів – профілактика хвороби Лайма, яку потрібно провести у кожному районі області

«На Волині діє природній активний осередок кліщового енцефаліту, зокрема на території Ратнівської громади. Тож загроза кліщового бореліозу або хвороби Лайма є ендемічними для нашої області», – наголосила під час брифінгу гендиректорка Волинського Центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко.

Небезпека зараження від укусів кліщів особливо зростає у літній період, пік її припадає на липень-серпень. Паркові зелені насадження, території пляжів поблизу водойм, дачні масиви – найпоширеніші місця, де можна стикнутись із цими паразитами.

Волинський обласний Центр контролю та профілактики хвороб регулярно проводить лабораторне дослідження кліщів, як із природного середовища, так і знятих безпосередньо з людей. Так, 35% обстежених екземплярів, знятих з людей – були заражені збудником бореліозу.

Станом на сьогодні в області вже зареєстровано 7 випадків хвороби Лайма. У минулому році за такий же час – було зафіксовано лише 4 випадки.

Враховуючи те, що без належної діагностики і лікування, укус кліща може призвести до бореліозу з подальшими ускладненнями, можливою інвалідністю та смертю – необхідно проводити спецобробку місць вуличного відпочинку населення.

«Органам місцевого самоврядування, територіальним громадам особливу увагу треба звернути на проведення акарецидної обробки у місцях, де відпочивають волиняни – паркові насадження, пляжі та інші. На даному етапі лише Луцька міська тергромада провела акарицидну обробку (комплекс дій, спрямований на знищення кліщів) у Центральному парку ім.Лесі Українки», – розповіла Наталія Янко.

Здійснити спецобробку зелених насаджень та зон вуличного відпочинку можуть будь-які суб’єкти господарювання, які займаються такою діяльністю.

 

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Переглядів 421

Медіа

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Камінь-Каширська районна державна адміністрація
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
© 2014 kamadmin.gov.ua