13 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Липень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Головна>Новини>У разі недотримання волинянами карантинних обмежень «червоної» зони, в області можуть посилити протиепідемічні заходи
Субота, 11 грудня 2021 10:57

У разі недотримання волинянами карантинних обмежень «червоної» зони, в області можуть посилити протиепідемічні заходи

Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук під час робочої наради 10 грудня. Спільно з представниками Національної поліції, Держпродспоживслужби та облдержадміністрації під час зустрічі обговорено протиепідемічну ситуацію в області, стан вакцинації населення та дотримання волинянами  карантинних обмежень «червоної» зони.

Як зазначила Людмила Тимощук, Волинь впевнено утримує антирекорд по рівню захворюваності та уже п’ятий тиждень поспіль перебуває у «червоному» рівні епіднебезпеки. Заступниця очільника області звернула увагу присутніх на те, що на Волині чи не найвищим в Україні залишається кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення – 602, при тому, що середній показник по Україні становить 376.

«За останню добу на Волині виявлено 434 позитивних випадки захворювання на COVID-19. Найбільша кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу виявлена у Луцькій територіальній громаді – 213 осіб, у Підгайцівській – 27 осіб та Ківерцівській – 22 особи, – зауважила Людмила Тимощук. – З 434 осіб 65 – вакциновані і усі вони лікуються амбулаторно та мають нескладний перебіг хвороби. Це вкотре підтверджує, що вакцинація є надійним способом захисту від COVID-19, а ті люди, які отримали щеплення, значно менше ризикують власним життям та здоров’ям».

Натомість, як зауважила заступниця голови облдержадміністрації, рівень вакцинації волинян знизився, а суб’єкти господарювання неналежно дотримуються протиепідемічних обмежень, встановлених для «червоної» зони. Йдеться, зокрема, про те, що власники та продавці торгівельних та розважальних закладів часто не перевіряють у відвідувачів наявність «зеленого» COVID-сертифіката або негативного тесту на коронавірусну хворобу, що, у свою чергу, є порушенням Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами).

Нагадаємо, що зазначеним документом передбачається наступне: обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату (про повний курс вакцинації проти COVID-19), сертифікату про негативний результат тесту на коронавірус чи про одужання.

Відтак, заступниця очільника області наголосила на необхідності посилення роботи моніторингових груп з перевірки дотримання суб’єктами господарювання карантинних обмежень «червоної» зони. Адже у разі недотримання волинянами протиепідемічних заходів, регіональна ТЕБ та НС має повноваження приймати рішення про посилення протиепідемічних заходів.

Також учасники наради обговорили питання щодо активізації роботи з отримання волинянами, які вакцинувалися за кордоном, Міжнародного свідоцтва про вакцинацію в Україні. Для цього волинянам, які повернулися з-за кодону, необхідно звернутися до сімейного лікаря або в будь-який пункт щеплення, пред’явити лікарю офіційно завірену довідку, яка підтверджує факт отримання 1-єї чи 2-х доз вакцини, зроблених за межами України.

На підставі цієї довідки лікар внесе медичний запис до електронної системи охорони здоров’я (з позначкою про дані, внесені на основі вторинного джерела) та роздрукує паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (якщо було зроблено два щеплення).

Важливо, що за відсутності документа, який підтверджує факт вакцинації за кордоном, лікар не зможе внести дані до електронної системи охорони здоров’я.

 

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Переглядів 479
Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Камінь-Каширська районна державна адміністрація
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
© 2014 kamadmin.gov.ua